aveskooperatif-640x175

İlk olarak 2001 yılında Data Media olarak gerçekleştirdiğimiz  Barkodlu Süt Alım projesi Data Media Süt Alım olarak ilk kez Burdur ili Kemer İlçesi Yakalar Köyünde uygulanmıştır. Daha sonra programımız tüm kooperatif işlemlerinin eklendiği  versiyonu olan aves KOOPERATİF Paket Programıyla  satışa sunulmuştur. Bizler yıllardır bu işin algoritması üzerine çalışıp yurtdışındaki fuarları ve indikatör firmaları ile direk bağlantı kurarak en güvenli ve sorunsuz yazılımı gerçekleştirmek için uğraştık ve halen de AR GE ye önem vererek çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Yıllardır bizim sistemimiz üzerinden süt alımı yapan kooperatif ve işletmelerin başarı öykülerini referanslarımızdan dinleyebilirsiniz.

Programın Amacı

Kooperatiflerde gerçekleşen üretim ve tüketimin online olarak en kısa zamanda bir çok noktadan takip edilmesi. Muhasebe, kooperatif, üretici ve tedarikçi zincirini en kısa sürede bir araya getirmek.

Uygulama Alanları

  • Süt Toplama Merkezleri
  • Gezici Süt Toplayan Kooperatifler
  • Gezici Araç Üstü Süt Toplayan İşletmeler
  • Mobil Süt Toplama İşi Yapanlar
  • Üretim Yapan Kooperatifler
  • Sulama Kooperatifleri
  • Orman Kooperatifleri
  • Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri
  • Toplu Sağım Merkezleri ve Çiftlikler
  • Mandıralar vb.

Süt Otomasyonun Çalışma Şekli

Üretici üye bilgilerini içeren barkod tanıtım kartıyla süt toplama merkezlerine gelen üreticinin, barkod okuyucu yardımıyla programa tanıtılması ve günlük ürettiği sütü dijital teraziden hatasız  gelen bilgiyle beraber hesabına kayıt edilmesi şeklindedir. Bu otomasyon iki farklı arayüzle çalışır. Birincisi süt toplama merkezinde süt alım ekranı, diğeri ise Kooperatif yönetiminin ve/veya muhasebe departmanının ana ekrandan bunları aynı zamanda görmesi  şeklindedir. Aynı zamanda müstahsil faturası hazırlanması, üyeye yem, kepek vb. satışların yapılması. Kooperatifin süt firmaları için ürettiği sütleri satma ekranları ve diğer fonksiyonlarıyla kooperatiflerin vazgeçilmezi olmaktadır.

Muhasebecilerin süt defteri toplama işlemleri tevkifat listesi çıkarma, destekleme ve risturn hesaplamaları sistemden anında alınabilmektedir.

64X90OWV

Örnek uygulamalarımızdan biri olan S.S.Yazıköy Sulama Kooperatifi bu uygulamaya geçmeden önce yaklaşık 1,5 saatte tamamladığı süt alım işlemini 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlamaktadır. Günde iki defa alınan süt için harcanan toplam süre 30 dk. dan azdır. Otomasyona başlamadan önce bu süre toplam 3 saatten fazlaydı. S.S.Yazıköy Kooperatifi günlük 14 ton süt kapasitesine sahip kooperatiflerimizdendir. Ay sonu işlemleri anında tek bir tuşla alınmakta ve yine tek bir tuşla müstahsil faturaları hazırlanmaktadır. Bu bilgiler aynı zamanda Burdur’daki muhasebe bürosundan anında izlenebilmektedir.

Örnek videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Tanıtım Sunusu için lütfen tıklayınız.

Kooperatifler ve süt toplama merkezleri için hazırlanmış olan otomasyonumuz sektöründe bir ilktir. Üretimden pazarlamaya kadar geçen süreçte müstahsillerden alınan ürünlerin satışına kadar geçen süreçte toplanması, pazarlanması gibi işlemlerin, en kısa sürede ve hatasız olarak yapıldığı otomasyonumuz kooperatifler ve sektör için vazgeçilmezi olmaktadır. Sistem istenirse kiosk halinde müşterilerimize teslim edilmektedir.

Sistemimiz tamamen SQL veritabanı üzerinden çalıştığı için çok güçlü ve güvenilir bir yapıya sahiptir. Uzaktan bir cep bilgisayarı, yada uyumlu cep telefonuyla sistem dünyanın her yerinden güvenli bir şekilde izlenebilir. İstenirse program komple flash diskten çalışabilir. Birden çok süt toplama merkezi olan kooperatiflerde de online veri tabanı bağlantısı gerçekleştirilir. (Örnek:Burdur S.S.Karamanlı Sulama Kooperatifi) yada offline olarak  gün sonu işlemleri flash disk ile taşınabilir.

Her kullanıcıya verilen kullanıcı hakkı farklı olduğu için yetkisi dışındaki bölümleri kullanamaz.

Kooperatifler dilerse yazılımımız üzerinden komple üretim gerçekleştirebilir. Market otomasyonumuzla kooperatiflerinden üyelerine indirimli diğer müşterilere normal fiyattan ürün yada hizmet satabilirler.

[Yükleme bulunamadı.]

Ayrıntılı bilgi için bizi arayın. Program Demosu  için tıklayınız.