Aves Müstahsil

2001 yılından bu yana Kooperatiflerimiz tarafından kullanılan aves Kooperatif Programımızı değerli  Süt Toplaıcıları, Mandıralar, Et Entegre Tesisleri vb. Müstahsil’den ürün alan işletmelerin kullanması için tasarlanan AVES Müstahsil yıllardır kullanıcılarımızın isteklerine cevap vermekte ve geliştirilmeye devam etmektedir.

AVES Müstahsil ile aşağıdaki otomasyonlardan direk veri alınmakta ve tek tuşla tüm ürünler yasal kesintileri yapılarak müstahsil makbuzuna çevrilmekte bunun yanında diğer ticari ve kooperatif işlemleri de gerçekleştirilmektedir.

aves MOBİL ( Mobil El Bilgisayarıyla Yem vb ürün satışı ve Barkodlu Süt Toplama )

aves SÜRÜ YÖNETİMİ ( Toplu Sağım ve Bakım Merkezlerinde Süt Sağım Sistemlerinden RFID li çiplerle Hayvan Sağımı takipi ve Sürü Takip Sistemi (Data Flow)),

aves ARAÇTA SÜT TOPLAMA ( Araç Üstü Mobil Bilgisayarlarla Terazili Süt Toplama Sistemi),

sut-araclar-3

aves SULAMA (El Bilgisayarı ile Sahada Sulama Suyu  Makbuzu Kesimi ve Takip, tahsilat Sistemi)

Programın Faydaları;

 • Türkiye’de ve yurt dışında 1000 lerce Süt Alım Merkezlerine kurmuş olduğumuz “Yasal Kalibrasyon” yapılmış dijital teraziden programımızla barkodlu sistemle alınan süt bilgileri Kooperatiflerimiz de saklanmaktadır. Bu bilgiler anlık olarak  da müstahsile Fiş şeklinde verilmekte ve Müstahsil günlük ve aylık süt üretimini takip edebilmektedir. Kısacası Süt Defteri yazma işi ve insandan kaynaklanan hatalar giderilmiş olmaktadır. Bu bilgileri AVES Müstahsil  versiyonuyla anında Flash diske alınmakta ve programınıza tekrar girmeye gerek kalmadan programınız üzerinden müstahsil makbuzlarını tek tuşla toplu olarak kesebilmektesiniz. Eğer işletmenin  alt yapısı müsaitse ofisinizdende bağlanarak yetkiniz doğrultusunda müstahsilleri kesebilmekte ve tüm diğer işlemleride yapabilmektesiniz. Ayın sonunda anında tüm müstahsillerin hesaplarını çıkarabilirsiniz.

 • Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Listesi, Süt Üreticiler Birliği Listeleri, Ticaret Borsası Listeleri, Köy Koop Listeleri, Hay Koop Listeleri, Destekleme  Listeleri, Tevkifat Listeleri, Banka Listeleri, Tarım İl Müdürlüğünün İstediği Listeler,Avans Listeleri, Online olarak alınmakta, program üzerinden mail atılabilmekte, Excel Formatına, csv formatına, PDF formatına, HTML Formatına çevrilebilmekte ve her türlü yazıcıdan çıktısı alınabilmektedir.
 • Ortak Ekstreleri detaylı şekilde alınmakta günlük süt üretimleri saatlik bazda verilebilmekte eğer sürü yönetimi kullanıyorsa kooperatif hayvan başı süt verimi ve üretimi listelenebilmektedir.
 • Yem Listeleri, Ürün bazında, Grup Bazında, Özel Grup Bazında detaylı Raporlar alınabilir.
 • Toplu Müstahsil, Tek Tek Müstahsil (Farklı Fiyat Uygulaması), Tahsilat Makbuzu, Tediye Makbuzu, İrsaliye, Fatura, Alışdan İade, Satışdan İade, Günlük Kasa, Perakende Satış, Üretim Fişi, Sulama Fişi, Banka, Çek Senet, Personel,  Adres Defteri, Etiket Dökümü, Ajanda-Hatırlatma, Kooperatif Açma (Sınırsız)
 • İşletmenin Tüm Stokları Tam Entegrasyonla Mal Alım Faturası ile stoğa girilmekte ve satışla deposundan çıkmakta, Üretim yapılan ürünler (Örneğin Kooperatifin Yem Tesisi varsa) reçeteleri hazırlanıp üretim esnasında reçete de kullanılan ürün kadar hammadde stoğundan düşürülmekte ve Yeni Üretim olarak Stoğa girmektedir.
 • Satış Faturası ve Sulama Makbuzlarında Kooperatif kararınca vadesinde ödenmeyen işlemlere yönetim kurulu kararının belirlediği oranlarda vade farkı otomatik olarak tahakkuk ettirilebilir.
 • Her Türlü Formatda ( EXCEL, TXT, CSV, SQL , XML…) bilgi dışardan alınabilir ve dışarı verilebilir.
 • Kooperatifleriniz Marketleri varsa Aylık Satış ve Stok Devirlerini Görebilir. Kdv Listesi alabilirsiniz.
 • Tüm Muhasebe Programlarına ( Netsis, Link, Mikro, Zirve, Logo, Luca vb.) listelerinizi gönderebilirsiniz.
 • Çok Kullanıcılı Çalışma, İnternet üzerinden Online kullanım ( Teamviewer vs. ile değil direk program üzerinden hızlı kullanım)
 • Yüksek veri güvenliği ve hızlı SQL yapı.
 • Tüm Süt Bilgilerini Online olarak sutbankasi.com’ a aktarabilme.
 • Sektörde 17 yıllık tecrübe…
 • Form Tasarımlarını istediğiniz gibi değiştirebilme.